Reference

Reference

Chci poděkovat Jardovi za velkou pomoc na začátku mé vědomé cestě a i přátelství po mém pekelném ale krásném probuzení. Jarda mi pomohl srovnat se ve věcech kolem sebe které nevnímáme, vedl mě a byl mi oporou. I když po třech letech jsem vše pochopil a opustil, tak rád vzpomínám na ceremonii s tabákem mapacho u Jardy. Byla to tehdy síla, včetně meditace, při které jsem viděl věci, o kterých jsem nevěděl, že je mohu vidět. Byla to jedna z prvních očist, které jsem podstoupil, divil jsem se, co vše ze mě lezlo, ze všech úrovních, cítil jsem velkou úlevu. I díky Jardovi, jsem teď na úrovni vědomí, kde již nepotřebuji ,,čistit", vyzualizovat, běhat kolem ohně atd. Žiji teď vědomý krásný svobodný život kde jsem si převzal mysl od svého ega. Už mě neovládá. Někdo může říkat, že ego je mysl, já to tak ale nevidím. Mysl je jen nástroj kterým zde tvoříme a ego je mé nezralé, ustrašené malé já, které se snažilo přežít. Díky Jardo za první pomoc při naleznutí sebe sama Jiří

JIŘÍ

Není mnoho terapeutů, za kterými mě to pouští. Většinou si musím pomoct sama. Prvotním překvapením bylo, že za Járou jsem dojela . Přijela jsem s panickým atakem, který se mi stupňoval, a já si nevěděla rady. Pěkně jsme si pokecali, a já si několikrát říkala, "co tady dělám"? Vždyť si "jenom" povídáme. Rozuměli jsme si, to ano, pokec byl moc fajn, ale jakoby to nešlo do té správné hloubky... Tím, že jsem zkušená, vrtalo mi to, a říkala jsem si, já tady nejsem ale jenom tak, náhodou. Celou dobu jsem věděla, že jsem u Járy správně. Rozloučili jsme se, a najednou se při mé cestě autem zpátky začaly dít věci A já hned věděla! Tak ono to fachá! Zabralo to... dojela jsem domů, upadla do kómatu, (rozumějte hlubokého spánku) a tam se začala odehrávat hluboká práce!!! Která pokračovala i po probuzení. Detaily psát nemohu, ale jedno napsat mohu. Jára má velmi silné energetické pole, které na vás působí tak, že si toho možná ani nevšimnete, ale spíš všimnete (ty jeho hluboké oči), ale něco to zkrátka udělá, tím si buďte jistí! Nečekejte tradiční postupy, nehodnoťte hlavou, ladí se individuálně a dělá si to po svém, ale umí!!! Také pracuju šamansky, a Jára mi opravdu pomohl.

PS vím proč se to rozjelo až v autě... já při řízení jdu automaticky do změněného stavu (mám to vypozorováno) takže se moje pole otevřelo konečně naplno tomu jeho působení... No proč to není třeba rozpatlávat, já to tak mám, že se "jenom tak" neotevřu cizímu vlivu Navíc "to ono uvnitř" to fakt nechtělo!!! No, krásnej proces to byl, fakt jo... píšu to pro doplnění, protože držáci, co to nepouští, a mají brnění jak 100 letá želva... tak i k těm si jeho energie evidentně najde cestu


DCERA PŘÍRODY


Jardu jsem poznal na soukromé Mapacho ceremonii, kterou mě celý večer až do rána provázel. Kromě silného zážitku jsem si odnesl především hlubší poznání sebe sama. Chtěl bych vyzdvihnout nejen Jardovy zkušenosti a pestrost technik, které při ceremonii používá, ale hlavně jeho empatický přístup.

KUBA

Ráda bych ti poděkovala za úžasný celodenní seminář s Mapachem, který - i když mi v některých chvílích nebylo zrovna dobře - mi přinesl spoustu cenných informací a později i AHA momentů.V poměrně těžkém období jsi mi pomohl psychicky, i kdybych Mapacho nepila - ale všem doporučuju jak pít, tak nalévat do uší, očí - spolu s dalšími "medicínami", které Jarda nabízí - určitě vyzkoušejte vše, co vám nabídne.


Jako chlap jsi měl pomohl vidět muže zase trochu jinak, podívat se na ně jinýma očima.
Spoustu situací jsi mi vysvětli právě z pohledu mužů a na mnoho se jich teď už dívám úplně jinak.Moc děkuju za smysluplný den, všem jen a jen doporučuji - rozhodně nebudete litovat.Jarda je úžasný společník, psycholog, rádce, a inspirátor v mnoha oblastech Budu se těšit zase někdy, protože mi to hodně dalo !

SOŇA


Rád bych se podělil o zkušenost s ceromonii Mapacho. Po vážném úrazu a nemoci, kterou jsem prodělal. Musel jsem několik let užívat léky na bolest a zánět i přes skvělou práci lékařů. Když se vám stále něco vrací, hledáte jak to změnit. A rozhodl jsem se postoupit ceromonii s tabáčkem na očistu těla i duše. Díky doporučení kamaráda jsem se dostal k Jardovi Šumberovi a byla to správná volba. Jeho zkušenosti od prvního vysvětlení vám ukážou, cestu kam jít. Dostal jsem první návod jak se připravit, aby vše bylo v dobrém naladění a klidu. Ceremonie začala a Jarda mě provázel, meditaci, hudbou , rapé, tabáček do uší, očí. Trvalo to několik hodin a dostáváte se do stavu, kde jste sami se sebou bez myšlenek pouze vědomí a čistíte tělo jak fyzicky tak duševně. Díky této zkušenosti mužů doporučit a je na každém jestli je k sobě pravdivý. Mě osobně to hodně pomohlo. Vím, že si to zopakuji, teď to bude jiné a díky tomu, že se vše zlepšilo. Pokud uvažujete také o ceromonii spojte se s Jardou. Moc děkuji  

FRANTIŠEK JANDA

Ruční lymfatickou masáž mám moc ráda a dlouhodobě mi dělá dobře. V provedení Jardy to má o mnoho větší level. Neboť si na své práci dá opravdu hodně záležet a masáž rozdělí na 2 etapy.....zvlášť spodní část těla, zvlášť horejšek. Každá trvá cca 1 hodinu a navazují na sebe u mě po 14.dnech. Je to nejlepší způsob jak se uvolnit, pročistit, zhubnout a získat nový elán do dalších dnů/měsíců. Tím jak se uvolní lymfatické cesty tak často chodíte čůrat. Není to na škodu. Právě naopak. Například já byla jen za dobu jedné masáže u Jardy na WC hned 3x. Jardu doporučuji a těším se na další shledání.

EVČA

Nejsem zrovna ten kdo hledá co by kde vyzkoušel a chodil na různé konzultace .. přednášky..seance..rituály atd… Avšak ceremonie s tabákem mě tak nějak ,,zatahala,, za oči..

Nebudu zde popisovat co vše se odehrálo v bez mála osmi hodinách..to považuji za velmi osobní .. co je však podstatné zmínit,je Jardův velmi profesionální přístup. Provedl mě v bezpečném prostředí mými nelehkými procesy s lehkostí a citlivostí zkušeného terapeuta..šamana chcete li.

Pokud mě znovu dědeček tabáček zavolá ,Jarda tam chybět určitě nebude.

Díky

JAN SMOLÍK


Moje rozhodnutie ísť k Jarkovi na terapiu bolo veľmi spontánne a rýchle. Videla som ho v nejakom rozhovore na YT a keď spomenul, že robí aj terapie, tak som presne vedela, že potrebujem ísť práve k nemu. Doteraz som mala len ženy terapeutky a veľmi mi chýbal mužský pohľad na tému, ktorú som riešila. Keďže u mňa dlhšiu dobu prevládala mužská energia, Jeho pohľad bol pre mňa ľahšie uchopiteľný. Vniesol si do mojich neistôt a pochybností logické usporiadanie a vyniesol na svetlo veci a aspekty, ktoré som z nejakého dôvodu buď nechcela vidieť, alebo ak som ich aj videla, odmietala som si ich dať do súvislostí, kam logicky patrili. Tým sa mi ukázal pravdivý obraz situácie, ktorý už bol nespochybniteľný a to bolo presne to, čo som potrebovala uvidieť. 

DADA

Po asi ročním sledováni Jaroslava a jeho tvorby, která je už je sama o sobe terapii a návodem jak na sobe pracovat, jsem se rozhodla na online konzultaci. Při terapii s Jaroslavem jsem se cítila v bezpečí a naprostou důvěru. Díky konzultaci jsem si zvědomila zranění a stíny na kterých dlouhodobě pracuji. Jaroslav mě ujistil o tom ze moje sebereflexe je správná a zvědomil mi nějaké další souvislosti, které samozřejmě nastartovali samoléčbu a krasnou řetězovou reakci synchronicit. Take mi Jarda poradil jak s tím pracovat a je tu vždy s odpovědi, podporou a radou na messengeru za což jsem také vděčná. Nevím jestli Jardovi vice poděkovat za bezpečnou terapii nebo za vše co dělá pro lidi zdarma. Bylo mi ctí

 Díky Jana

JANA KUBALKOVA

Děkuji za skvělé sezení u Jardy Šumbery, postavil mě do mé síly, kde jsem si dlouho nebyla jistá a nevěděla jak s ní pracovat. Velmi doporučuji Jardu, je to ohromná bytost, vekými přesahy, více takových lidí kolem nás.

MONIKA BUŘILOVÁ